100% garance originálních výrobků SM Systém, Blackroll a Dynasit   |   Doprava zdarma od 2500 Kč

Co je SM Systém

Unikátní cvičební systém

SM Systém představuje systematické cvičení zaměřené na pohybový aparát člověka; především na páteř. Spojuje rehabilitační léčbu s prevencí, regenerací a kondičním tréninkem v jednotném metodickém postupu. Autorem je bývalý sportovec a renomovaný český lékař MUDr. Richard Smíšek. SM Systém vychází z důkladného anatomického poznání a klinických studii. Pojmenování SM Systém znamená - stabilizaci a mobilitu. Cvičení stabilizují tělo (páteř) a zároveň vytvářejí pohyb - mobilitu.

SM Systém obsahuje 11 základních cviků, které se dále rozšiřují o různé modifikace - speciální cvičení pro těhotné ženy, sestava pro tenisových hráčů, rehabilitaci při skolióze a jiné. Vzniklo i výborné DVD pro všechny, kteří mají zájem o prevenci či doplnění již zažitých cvičení - 120 cviků pro zdravou páteř.

SM Systém se z České republice postupně rozšířil do zahraničí. Cvičí se v Dánsku, Jižní Koreji, USA, Austrálii; dokonce v Německu ho proplácí pojišťovna v rámci zákona o prevenci.

Pro koho je SM Systém určen?

SM Systém je určen pro každého jedince - děti od 5 let, dospělí i starší lidé, kteří mají zájem o zdravý tělesný rozvoj, prevenci proti vzniku bolestí zad, případně trpí problémy s páteří. Cvičení jsou vhodné i během těhotenství ve snaze omezit rizika při porodu. Rovněž jsou cvičební metody SM Systému vhodné pro ty, kterým nepomohla standardní fyzioterapie a jejich problémy přetrvávají. SM Systém s oblibou využívají vrcholní sportovci během kondiční přípravy a rehabilitace.

Účinná pomoc cvičením pro lidi trpícími:

Co je potřebné pro cvičení?

SM Systém ma obrovskou výhodu v tom, že ho můžeme praktikovat doma, ve fitku i během dovolené. Další výhodou je cenová dostupnost cvičebních pomůcek.

K dokonalému zvládnutí cvičení potřebujeme:

Možnosti výhodného nákupu SM Systému

Můžete využít základní set SM Systému, který obsahuje:

Doporučuje se také zakoupit si balanční podložku PROFI a opěrné tyče pro SM Systém čímž získáte ideální podmínky pro cvičení a zvládnete všechny základní i modifikované cviky SM Systému.

Pokud byste se chtěli podrobně prozkoumat činnosti svalů a poznat principy SM Systému v komplexní publikaci, vřele doporučujeme zakoupit si knihu MUDr. Smíška s názvem Svalové řetězce.

Všechny cvičební pomůcky a výukové materiály je možné objednat i individuálně v našem eshopu.

Nevíte se rozhodnout, která verze je pro Vás vhodnější? Kontaktujte nás na info@zadabezbolesti.eu