100% garance originálních výrobků SM Systém, Blackroll a Dynasit   |   Doprava zdarma od 2500 Kč

Iplikátor Kuzněcova

Co je iplikátor Kuzněcova, zkráceně iplikátor? Je to soustava kovových a plastových modulů s ostrými hroty, upevněnými na polyetylénové nebo textilní podložce, určených zejména k odstranění akutních a chronických bolestí.

Iplikátory působí stovkami jehel na velkých plochách těla. V tomto je podstata vynálezu. Tento mechanismus působení lze také pojmenovat mechanismem mikroihloreflexoterapie.

Nakolik iplikátor je velký stimulátor, zesiluje mikrocirkulaci, vyvolává uvolnění svalových struktur, aktivizuje lymfatický a krevní oběh, zlepšuje vyživování všech částí těla, na které se přikládá. Vzniká zpětná biologická vazba se životu důležitými orgány, centry a všemi oddíly nervové soustavy. Hormonální systém organismu také reaguje obnovením homeostázy. Probíhá výroba vlastních léčivých látek v organismu, neuropeptidů, endorfinů, enkefalinů atd. Je známo, že v našem těle je množství bodů, které odpovídají za práci různých vnitřních orgánů včetně páteře. Pod vlivem iplikátoru na celý povrch páteře se stimulují výměnné procesy v chrupavkové tkáni meziobratlových disků, zmenšuje se zánět nervových zakončení, zlepšuje se prokrvení vnitřních orgánů a mozku.

V místě bezprostředního působení dráždí hroty kůži, díky čemuž se rozšiřují kapiláry a vzniká příjemný pocit tepla. Jinak řečeno, jakýmkoli způsobem je iplikátor používán, výsledek se podobá účinku staré čínské akupunktury, ale bez propíchnutí kůže. Díky spojení místního a celkového působení iplikátoru se obvykle zlepšuje i celkový zdravotní stav pacienta. Působením iplikátoru na páteř se normalizuje spánek, zeslabuje nebo mizí bolest, zlepšuje se práce vnitřních orgánů, zvyšuje se práceschopnost, zlepšuje se pohyblivost v různých skupinách svalů, zlepšuje se citlivost například po porážce. Iplikátor při tlaku stimuluje také sympatickou a parasympatická nervovou soustavu.

Bolest mizí obyčejně už pod vlivem působení jakéhokoli únosného tlaku během několika sekund nebo minut. Působíc takto přes nervovou soustavu na svalový systém, pacient pociťuje, jak během 10 sekund se sval pod iplikátory uvolňuje. Podle efektu svého působení může být iplikátor srovnáván s hypnózou, ale vliv hypnózy jde směrem od mozku k tělu, zatímco vliv iplikátory jde směrem od těla k mozku. Léčení iplikátory lze zařadit do rady fyzioprocedúr v domácích podmínkách. Proceduru masáže iplikátory lze provádět kdekoliv, na pracovišti, doma, na cestách. Na iplikátory si můžete lehnout, můžete jej umístit na opěrku křesla, opřít se na něj a podobně. Obyčejně pacienti pociťují, jak se únava vytrácí a rychle se obnovují síly.