100% garance originálních výrobků SM Systém, Blackroll a Dynasit   |   Doprava zdarma od 2500 Kč

Nešpecifické bolesti chrbta

Co jsou nespecifické bolesti zad?

Jde o bolesti v oblasti zad, které obvykle pocházejí ze svalů, nervů, kostí, kloubů nebo jiných struktur v páteři. Avšak i vnitřní orgány, jako je například žlučník a slinivku, se mohou také projevovat jako bolesti zad.

Bolesti zad mohou být akutní nebo chronické. Tyto mohou být stále nebo přerušované, zůstat na jednom místě, nebo vyzařovat do dalších oblastí. Bolesti mohou být charakterizovány jako tupá nebo ostrá bolest, píchání či pálení.

Čtyřicet procent pracovní neschopnosti v USA způsobují bolesti páteře v oblasti beder. Tento fenomén se postupně přenáší i do našich končin.

Nespecifická bolest znamená to, že příčina není přesně známa, ale předpokládá se, že pochází z měkkých tkání, jako jsou svaly, fascie a vazy. Přibližně 98% pacientů s bolestí zad je diagnostikováno s nespecifickou akutní bolestí zad, kde není identifikována žádná vážná základní patologie.

Téměř 2% jsou zahrnuty pod metastatické nádory, přičemž závažné infekce, jako je spinální osteomyelitida a epidurální absces představují méně než 1% procento.

Nejčastější příčinou neurologických poruch včetně slabostí nebo necitlivosti jsou hernie disku.